Alkotói pályázat nyertesei

2024.06.18-án délután került megrendezésre a budakalászi Faluházban a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma és a Szabadtéri Néprajzi Múzeum által meghirdetett   országos - a magyar hagyományokat felelevenítő – alkotói pályázat nyerteseinek kiállítása, s egyben Pest vármegye iskoláskorú nyerteseinek elismerése.

 

Iskolánk tanulói közül Schäffer Erzsébet, Ujházi Hanna és Nagy Rebeka (6.a) a kiemelkedő, nyerteseknek járó elismerő oklevélben részesültek „Az ülő lova mellől hátrafelé nyilazó hun íjász” című munkájukért.

Rajtuk kívül filmvetítés keretében került bemutatásra: Hajdú Boglárka Flóra (8.a) „Solymász” című grafikája, Schütt Dominik- Barabás Buda (7.c) és Piniel László (6.a) 1-1 busó maszkja, valamint a 3 lány egyedi kivitelezésű térbeli, papírból készült busó maszkja is.

Több mint 780 pályamunka közül kapták tanulóink a legjobbaknak járó elismerő oklevelet.

Külön kiállítás mutatja be a legjobb Pest vármegyei pályamunkákat a budakalászi Faluházban, amely június 30-ig megtekinthető a nagyközönség számára is.

Büszkék vagyunk minden résztvevőnkre, szívből gratulálunk és további töretlen alkotókedvet kívánunk a jövőben is! 

 

Fridrik Ágnes

képzőművész 

felkészítő tanár