„Nemzeti a diákokért”

Petőfi Sándor 1844 telén írta meg azt a művét, amellyel országos ismertséget szerzett. A János vitéz népszerűsége megjelenése óta (1845-től) töretlen. A Kalász Suli ötödikes tanulói is izgatottan készültek január 24-én az elbeszélő költemény színpadi változatának megtekintésére a Nemzeti Színházba.

Az előadáson az 5. b és 5. c osztályos tanulók vettek részt a „Nemzeti a diákokért” program keretében. A gyerekek Petőfi alkotásával a színházi feldolgozás megtekintése előtt a magyarórákon már megismerkedtek.

A mesei motívumokkal átszőtt költemény szövegéhez 1904-ben Kacsóh Pongrác írt zenét, majd a 20. század második felében (1973-ban) Jankovics Marcell készített rajzfilmet. Legyen szó dal- vagy mesejátékról, egészen biztos, hogy nincs olyan magyar ember, aki ne ismerné és szeretné Kukoricza Jancsi csodás történetét. Az egyszerű, népies tisztaság diákjainkat is lenyűgözte. Tanulóink egy modern, zenés beavató színpadi feldolgozást tekintettek meg.