Ha január, akkor „Szép magyar beszéd” verseny iskolánkban

Immár második alkalommal a magyar kultúra napjának hetében rendeztük idén is a Kazinczy Ferenc nevével fémjelzett Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulóját a felső tagozatosok körében. Minden osztályt több tanuló is képviselt lelkesen, legjobb tudását nyújtva. Izgalmas, megható, helyenként humoros, vagy tartalmában mély szövegek felolvasását hallhatta a zsűri a diákoktól. Nem is volt könnyű a döntés, végül az alábbi eredmények születtek:

 

5-6. évfolyamon

  1. helyezett - Szalai Vince 6.a
  2. helyezett - Balla Ilona 5.b
  3. helyezett - Szlovicsák Lea 5.b

 

7-8. évfolyamon

  1. helyezett 8. évfolyamon Gődény Zalán 8.b
  2. helyezett 7. évfolyamon Bucsánszki Nóra 7.a
  3. helyezett - Tóth Aurél Gusztáv 7.c

különdíjas: Földes Mihály Frigyes 7.c

 

Iskolánkat a 2023. február 3-i területi fordulón Szalai Vince és Gődény Zalán egy-egy

Karinthy-szöveg előadásával képviselik majd.

 

Minden résztvevőnek gratulálunk!