Országos versmondó versenyen jártak a Kalász Suli-s diákok

 

Április 27-én rendezték meg az országos versmondó versenyt a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban, melyen négy felsős tanuló is képviselte iskolánkat.

A színvonalas verseny idén Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója előtt tisztelegve nyitotta meg kapuit.

Olyan neves színészek alkották a zsűrit, mint Détár Enikő, Kubik Anna, Nárai Erika, Tóth Enikő Pusztaszeri Kornél, Kerekes József (és a sor még folytatható). A 162 versenyző az ország minden tájáról érkezett, és végül az első 10 legjobbat díjazta a szakavatott zsűri könyvjutalommal.

Komoly és színvonalas mezőnyben álltak helyt tanulóink, Schäffer Erzsébet (6.a), Kovács Dóra (6.b), Szalai Vince (7.a), Turcsán Benedek (8.b). Mindannyiuk áldozatos munkájáért, kitartásáért és bátorságáért szívből gratulálunk, és biztos vagyok abban, hogy ezzel a tapasztalattal is többek lettek.

Büszkék vagyunk Rátok!

Pintér Nóra

felkészítőtanár, kísérő