Márton-nap a Kalász Suliban

Idén a diákjaink nagy örömére november 11-én megtarthattuk a hagyományos lámpás felvonulásunkat. A német nemzetiségi nyelv tanítása mellett fontos szerepet kap a hagyományok ápolása a Kalász Suliban. Ez is egy ilyen rendezvény volt, amelyen alsós németes diákjaink nagyon nagy örömmel vettek részt.

Tanulóink mellett idén vendégül láthattuk a Nyitnikék óvodásokat a Harkály csoportból. A műsort a 3.a és 3.b osztály adta elő, amit Giay Anikó és Szilágyiné Dér Barbara tanított be. A gyerekek megismerkedhettek Szent Márton legendájával, majd indulhattak a templomkertbe a libakeresésre. Itt László atyánál finom édességekre lehetett cserélni a libákat. Végezetül forró tea és finom sütemények koronázták meg ezt a napot.

Köszönjük szépen a szülőknek, az atyának, a tanároknak, a Budakalászi Német Nemzetiségi Önkormányzatnak és az Egyesületnek a segítséget!

Szilágyiné Dér Barbara

nyelvi munkaközösség vezető